- ANKIETA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE [DOC 0.63 MB]
- DEKLARACJA UCZESTNICTWA [DOC 0.60 MB]
- OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH [DOC 0.59 MB]
- Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis [DOC 0.68 MB]
- REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE [DOC 0.62 MB]
- UMOWA SZKOLENIOWA [DOC 0.62 MB]
- Oświadczenie o sprawozdaniach finansowych [DOC 0.59 MB]
Szanowni Państwo
W związku z dofinansowaniem projektu pn.: „Dawka ekoenergii dla mikro i małych przedsiębiorstw” informujemy, iż rozpoczynamy rekrutację do projektu.
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby pracujące, zatrudnione na podstawie umowy o pracę w mikro lub małym przedsiębiorstwie działającym w branży budowlano – montażowej, zamieszkałe na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Zachęcamy do wzięcia udziału w specjalistycznych warsztatach i szkoleniach :
- Warsztaty podnoszące świadomość ekologiczną – 10 h
Celem warsztatów jest wskazanie związku pomiędzy podejmowaniem działań o charakterze proekologicznym a wzrostem konkurencyjności firm oraz dostosowywaniem się do przepisów i zwiększenia liczby podejmowanych działań ekologicznych.
ZAKRES MERYTORYCZNY WARSZTATÓW: analiza sytuacji gospodarczej w regionie i rozwoju technologii ekologicznych, rodzaje innowacyjnych i ekologicznych technologii z zakresu branży budowlano-montażowej, rozwiązania prawne dotyczące sfery ekologii w biznesie, przykłady efektywnego zastosowania rozwiązań ekologicznych w biznesie. - Szkolenie zawodowe - technologie energetyki odnawialnej dla instalatorów – 96 h
ZAKRES MERYTORYCZNY:
Uczestnicy zapoznają się m.in. z możliwościami włączenia instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych w systemy i instalacje obecnie pracujące. Program obejmował będzie także praktyczne szkolenie dotyczące sposobów doboru urządzeń i technologii związanych z OZE z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego, jak również zagadnienia dotyczące analizy potencjalnych oszczędności w przypadku zastosowania tych technologii. Program obejmował będzie szkolenie teoretyczne (54 godz.) i szkolenie praktyczne (42 godz.). - Szkolenie zawodowe – fotowoltaika 2013 – 16 h
ZAKRES MERYTORYCZNY:
Uczestnicy zapoznają się m.in. z zasadami działania modułów fotowoltaicznych, poznają parametry modułów fotowoltaicznych, poznają rodzaje systemów: przyłączone do sieci, systemy autonomiczne – dobór, elementy instalacji, zasady projektowania systemów fotowoltaicznych, procedury prawne i administracyjne, systemy wsparcia finansowego fotowoltaiki, monitoring i eksploatacja elektrowni słonecznych w Polsce (16 godz.).
Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt realizowany jest w ramach Poddziałania 8.1.1 PO KL współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rekrutacja do projektu rozpoczyna się 01.02.2013 i trwała będzie do zebrania 120 % zgłoszeń. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Zakwalifikowane do udziału w projekcie zostanie 60 osób.